Київ:
099 555 72 07
0 грн
Меню
0 грн
UA RU
Каталог
Клієнти
Брендування
Оренда
Безкаркасна мебель
Контакти магазинів
Кошик
0 грн
Київ:
099 555 72 07
Головна > Блог > Як з явилися крісло-мішки

Як з явилися крісло-мішки

Вважаєте, що м''яке і неймовірно зручне крісло-мішок, таке популярне останніми роками, – це віяння сучасної моди чи нове дизайнерське відкриття?

А ось і ні! Яскраві бін-беги, до речі, офіційно вони «Sacco», що по-італійськи означає «мішок», вперше були створені 40 років тому! Колись це була справжня провокаційна новинка у стилі «антидизайн».

Як все починалося

Якось три італійські амбітні дизайнери, Чезаре Паоліні, Франко Теодоро і П''єро Гаті, зібралися разом і подумали: «Чи не кинути нам виклик меблевої індустрії та традиційних нудних меблів?»

 


Чезаре Паоліні, Франко Теодоро та П''єро Гаті

 


Подумали та створили перше у світі безкаркасне крісло з прозорого ПВХ та наповнене водою. Але воно більше нагадувало м''який пакет із соком, ніж предмет інтер''єру, і жодного функціонального призначення не мало. Зате сам задум вийшов по-справжньому новаторським і зухвалим. Дизайнери з гордістю демонстрували свій витвір, але популярність перше крісло-мішок так і не завоювало через важку вагу та часті розриви при використанні.

 


Перші креслення

 


Винахід так і залишився невідомим, якби на їхньому шляху не зустрівся промисловець Ауреліо Занотта – власник меблевої фабрики, в асортименті якої були різні крісла. Саме він розглянув у шаленій ідеї дизайнерів перспективний напрямок виготовлення безкаркасних меблів.

Заннота замінив незатишну ПВХ плівку на меблеву тканину більш приємну до тіла та на дотик, а водний наповнювач – на кульки пінопласту. Звідси і виникла друга назва безкаркасних крісел - "bean-bag" або "мішок з бобами".

 


Ауреліо Занотта

 


Варто зауважити, що Паоліні, Гатті та Теодоро зверталися з комерційними пропозиціями не в одну меблеву фабрику, але лише авантюрний Ауреліо Занотта повірив у успіх цього проекту та погодився реалізувати таку дивну ідею у вигляді безформного крісла. Занотта зробив правильну ставку і в 1968 перше дизайнерське крісло з невеликими змінами в конструкції було запущено у виробництво.

 

Ауреліо Занотті

 


Довгі роки тканина на кріслах була виключно рожевого кольору, напевно, через те, що склади італійського мебляра були заповнені саме таким матеріалом.
Майже відразу Sacco принесло підприємству популярність, визнання критиків та споживачів, а меблева фабрика Ауреліо отримала кілька нагород і кілька музеїв у світі зробили модель цього м''якого крісла своїм експонатом як зразок мистецтва та нового періоду в історії дизайну. Сміливий італієць швидко розбагатів, а його фабрика Zanotta досі процвітає.

 


Перша реклама крісла-мішка

 


Другим етапом в історії крісла-мішка вважається початок нового тисячоліття, коли з''явився цілий напрямок у виготовленні безкаркасних меблів: було змінено форму самого крісла, налагоджено виготовлення диванів, пуфів і навіть меблів-трансформерів.

Але все одно пальма першості назавжди залишилася біля крісла Sacco.

Сьогодні безкаркасні крісла не здаються абсурдною примхою божевільних дизайнерів, як це сприймалося 40 років тому. За довгі роки багато що змінилося в конструкції крісла-мішка, було винайдено і випробувано безліч форм і забарвлень, але одне залишається незмінним і є візитною карткою безкаркасних меблів - комфорт людини, що сидить у ній.

 

 

В даний час краса форм і фактура тканин роблять безкаркасні меблі видатним предметом інтер''єру, але все-таки в ньому присутній дух руйнування стереотипів і стандартів.

Сучасний крісло мішок виготовляють вже не тільки з однотонної рожевої тканини, а й зі шкіри, хутра, синтетичних та натуральних тканин різноманітних забарвлень – як кажуть, на будь-який колір та смак, які можна побачити, спробувати посидіти та замовити у шоу-румі Sanchobag

 

Якщо ви хочете зробити інтер''єр свого будинку чи квартири стильним, яскравим та комфортним за допомогою безкаркасних меблів, компанія SanchoBag з радістю допоможе вам у цьому!Вам буде цікаво:


//